500 ₺ üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

Özlem Dombaz Hakkında

1966 İstanbul doğumlu Özlem Dombaz ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Sırasıyla Baytur, Aksa Jeneratör, Moeller Elektrik, STFA ve Makelsan gibi sektörün büyük ve tanınan şirketlerinde genelde satış ve pazarlamaya yönelik görevlerde çalışmıştır. En son Makelsan’da satış müdürlüğü görevindeyken bu şirketten ayrılmış ve kendi işini kurmaya karar vermiştir.

Mühendislik mesleğini icra ederken Almanya, italya gibi Avrupa ülkelerinde çeşitli mesleki kurslar almış, İngiltere’de uzun bir süre dil kursuna katılmış, İstanbul’da da çeşitli satış ve pazarlama seminerlerine dahil olmuştur. Bunun yanında mesleğini ilgilendiren CİSCO ve Network konularında da Smartpro’nun bir senelik bir kursundan sertifikası vardır. Bunun yanında çok sevdiği sanat çalışmalarını da geliştirmek amacıyla halk eğitimin açtığı çeşitli sanat ve el becerisi kurslarından da sertifikaları vardır. En son Bostancı halkeğitimin Kuyumculuk kursuna katılmış ve ordan da sertifikasını almıştır. Bu aşamadan sonra 23 sene asıl mesleğini icra ettikten sonra çok sevdiği sanat çalışmalarını babasının mesleği çivi yazısıyla birleştirmek istemiş ve bu çalışmalara başlamıştır.İlk çalışmalarına Çullas Atölye adında Çullas Dış Ticaret A.Ş. bünyesinde 2009 senesinde başlamış ve bu birliktelik yaklaşık 2017 senesine kadar sürmüştür. Daha sonra çalışmalarını kendi kurduğu yeni atölyesinde sürdürmeye karar vermiş ve 2017 senesinde Sümerce Atölyesini resmen kurmuştur. Babası Sümerolog Veysel Donbaz’ın vermiş olduğu destekle çivi yazısı üzerine (sümerce, asurca, hititce, akadca, babilce) olan çalışmaları gelişerek devam etmektedir.

Bu çalışmalarına öğrenim olarakta bir ad koymak için 2016 senesinde İstanbul Üniversitesi Auzef Kültür Mirası ve Turizm ön lisans bölümüne başlamış ve 2020 senesinde mezun olmuştur. Sümerce Atölyesinin tüm ürünlerinin danışmanlığını Sümerolog Veysel Donbaz yapmaktadır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Henüz BoşÜrünler