ÖZLEM DOMBAZ

HAKKINDA

1966 yılında İstanbul’da doğan Özlem Dombaz ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Sırasıyla Baytur, Aksa Jeneratör, Moeller Elektrik, STFA ve Makelsan gibi sektörün büyük ve tanınmış firmalarında satış ve pazarlama pozisyonlarında çalıştı. Makelsan’da son satış müdürü iken bu firmadan ayrılarak kendi işini kurmaya karar verdi.

Mühendislik mesleğini icra ederken Almanya ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinde çeşitli meslek kursları almış, uzun süre İngiltere’de dil kurslarına katılmış, İstanbul’da çeşitli satış ve pazarlama seminerlerine katılmıştır. Ayrıca, mesleğini ilgilendiren CISCO ve Network konularında bir yıllık Smartpro kursu sertifikasına sahiptir. Ayrıca çok sevdiği sanat eserlerini geliştirmek amacıyla halk eğitimi tarafından açılan çeşitli sanat ve zanaat kurslarından da sertifikaları bulunmaktadır. Son olarak Bostancı Halk Eğitimi’nin Kuyumculuk kursuna katılarak sertifikasını buradan almıştır. Bu aşamadan sonra 23 yıl asıl mesleğini icra ettikten sonra çok sevdiği sanat eserlerini babasının mesleği olan çivi yazısıyla birleştirmek istedi ve bu çalışmalara başladı. 2009 yılında başlayan bu birliktelik yaklaşık 2017 yılına kadar sürdü. Daha sonra yeni atölyesinde çalışmalarına devam etme kararı aldı ve 2017 yılında resmi olarak Sümerce Atölyesini kurdu. Asur, Hitit, Akad, Babil) gelişmeye devam etmektedir.

Bu çalışmalara eğitim adını vermek için 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Auzef Kültürel Miras ve Turizm ön lisans programına başlamış ve 2020 yılında mezun olmuştur. Sümerolog Veysel Donbaz, Sümerce Atölyesi’nin tüm ürünlerinin danışmanlığını yapmaktadır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Henüz BoşÜrünler